رگلاژ

رگلاژ

If It Runs On Diesel…We’ll Fix It!

همه افرادی که صاحب ماشین هستند تا به حال با مشکلی همچون خراب شدن در ماشینشان روبرو شده‌اند. درب‌های خودرو کاملا محکم می‌باشند و نحوه طراحی درب‌ها به صورتی می‌باشد که در حین رانندگی باز نشود.

درب‌های ماشین به دلیل اینکه در طول روز زیاد باز و بسته می‌شوند این احتمال وجود دارد که به مرور زمان دچار مشکل شوند. از جمله مشکلاتی که برای درب خودرو ممکن است رخ بدهد می‌توان به بد باز شدن در یا بد باز شدن آن اشاره کرد.

اگر با مشکلاتی که در بالا ذکر شد، روبرو شدید درب ماشینتان احتیاج به رگلاژ دارد. قفل و شیشه جهان آرا با چندین سال سابقه کار فنی و تخصصی در این حوزه و با داشتن کادری مجرب افتخار ارائه کلیه خدمات ذکر شده را به همشهریان عزیز را دارد.

دلایلی که باعث خراب شدن درب خودرو می‌شوند

همانطور که در بالا ذکر شد، به دلایل مختلفی درب ماشین می‌تواند دچار مشکل شود که در زمان خراب شدن احتیاج به بررسی درب می‌باشد. در ادامه به بررسی دلایل خرابی درب ماشین می‌پردازیم:

طریقه رگلاژ درب خودرو

روش‌های متعددی برای حل مشکلات درب خودرو وجود دارد که می‌توانید با توجه به نوع مشکلی که برای درب ماشینتان رخ داده است، از آن‌ها استفاده کنید. بعضی اوقات مشکل درب خودرو را می‌توانید خودتان به راحتی حل نمایید.

اگر می خواهید که خودتان کار رگلاژ را انجام دهید باید در ابتدا ماشین را در یک جای صاف پارک کنید.

ابزاری که برای رگلاژ کردن احتیاج دارید عبارت است از:

ابتدا پنل یا همان روکش درب را باز کنید تا بتوانید اجزا و قطعات مکانیکی داخل آن را مشاهده کرده و متوجه شوید که مشکل از کدام قطعه است.

برای باز کردن روکش درب باید پیچ‌هایی که در قسمت‌های مختلف درب وجود دارند را باز کنید. محل قرار گیری این پیچ‌ها در قسمت‌های نزدیک پنجره، پشت دسته داخلی و زیر تکیه گاه می‌باشد.

پس از آن با وارد کردن یک پیچ گوشتی دوپهلو از قسمت درز و بالا کشیدن تکیه گاه درب خودرو باعث آزادسازی آن می‌شوید. با کشیدن پنل، پرچ‌های پلاستیکی که در این قسمت وجود دارند نیز جدا می‌شوند که در انتهای کار می‌توانید دوباره آن‌ها را وصل کنید.

در صورتی که انحنای میله‌ها از بین رفته باشد، باید آن‌ها را به قدری کج نمایید که کشش لازم را ایجاد کند. اگر مشکل از چفت درب باشد، نیاز به تعمیر دارد.

سعی کنید وقتی دارید رگلاژ را انجام می‌دهید وزنتان را روی درب خودرو نیندازید.