رفع-کدری-چراغ-جلو-اتومبیل

رفع کدری چراغ جلو اتومبیل

If It Runs On Diesel…We’ll Fix It!

رفع کدری و شفاف کردن چراغ‌های جلو اتومبیل


تمیز و براق بودن چراغ‌های اتومبیل نه تنها باعث زیبا شدن ماشینتان می‌شود بلکه برای امنیت سفرهایتان چه شهری چه برون شهری لازم و ضروری می‌باشد. وقتی چراغ ماشینتان کثیف باشد باعث می‌شود که روشنایی چراغ‌های ماشینتان کاهش پیدا کند و مانع خروج کامل نور از طلق چراغ ماشینتان شود که همین موضوع باعث می‌شود که دیدتان در شب کاهش یابد پس تمیز کردن چراغ ماشینتان بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

معمولا روی چراغ‌های جلوی اتومبیل را یک پلاستیک از جنس پلی کربنات می‌پوشانند که این پلاستیک استحکام بالایی دارد. چون این پلاستیک ذاتا متخلخل هست تولیدکنندگان این چراغ‌ها این پلاستیک را با یک لایه محافظ می‌پوشانند تا بتوانند این ذات پلاستیک را جبران کنند و سطحی صاف و هموار بر روی چراغ ایجاد کنند.

دلیل کدر شدن چراغ جلوی اتومبیل

دلیل کدر شدن چراغ جلوی ماشینتان می‌تواند تماس چراغ با آلودگی، نور آفتاب، نمک جاده و مواد شیمیایی باشد. که همان‌طور که در بالا ذکر کردیم می‌تواند باعث کاهش دیدتان در شب شود. می‌توانید با گذراندن زمان خیلی کمی چراغ اتومبیلتان را تمیز کنید.

راه‌های سریع و ساده‌ای وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن روش‌ها چراغ‌های اتومبیلتان را تمیز و براق کنید.

راه‌های شفاف کردن چراغ‌های جلوی اتومبیل

 1. آب
 2. اگر چراغ جلوی اتومبیلتان کثیف یا گلی شده و احتیاجی به تمیز شدن دارد اولین راهکار که ساده ترین راه حل هم می‌باشد این است که چراغ‌های جلوی اتومبیل را با یک پارچه کهنه و آب تمیز پاک کنید. این کار باعث می‌شود که خیلی زود چراغ‌های اتومبیلتان تمیز شود.

رفع کدری چراغ جلو اتومبیل
 1. خمیردندان و مسواک
 2. این روش یکی از بهترین روش‌های تمیز کردن چراغ‌های کدر، اکسید شده و کثیف اتومبیلتان می‌باشد. برای تمیز کردن چراغ ماشین با این روش به یک سری لوازم احتیاج داریم از قبیل

  • مسواک
  • یک بطری اسپری آب
  • خمیر دندان
  • یک پارچه کهنه

  برای تمیز کردن چراغ جلو اتومبیل تان مراحل زیر را باید طی کنید:

  1. ابتدا مقداری خمیر دندان روی مسواک ریخته و با استفاده از مسواک، خمیر دندان را روی چراغ‌های ماشین بمالید. اگر دیدید که کثیفی بیشتر از حد معمول بود می‌توانید از یک اسکاچ استفاده بکنید.
  2. آن قدر این کار را ادامه بدهید تا این که حس کنید که چراغ‌ها تمیز شده‌اند. اگر کثیفی چراغ‌های ماشینتان زیاد هست بهتر هست 20 دقیقه بگذارید خمیر دندان روی چراغ اتومبیل باشد بعد آن را پاک کنید.
  3. حال آب گرم موجود در اسپری آب را بر روی چراغ‌ها اسپری کنید و بعد با یک پارچه کهنه اثر خمیردندان روی چراغ‌های ماشینتان را پاک کنید.
 1. جوش شیرین و سرکه
 2. اگر بخواهید از این روش استفاده کنید به یک پارچه میکروفیبر یا یک مسواک احتیاج دارید.
  ابتدا کمی سرکه یا جوش شیرین و یا ترکیبی از هر دو را بر روی چراغ‌های ماشینتان بمالید. سپس آن را خشک کنید و اگر دید باز هم احتیاج هست این مراحل را دوباره تکرار کنید.

 1. سمباده
 2. زمانی که از این روش می‌خواهید استفاده کنید چراغ خودرویتان را در بیاورید تا به بدنه ماشین آسیبی وارد نشود و بعد از سمباده استفاده کنید. توصیه می‌کنیم که زیاد از این روش برای رفع کدری چراغ جلو اتومبیل استفاده نکنید.

  در ابتدا سمباده و چراغ خودرویتان را خیس کنید سپس با سمباده 400 شروع به سمباده زدن کنید. در شروع کار سمباده را به صورت دورانی روی چراغ ماشینتان بکشید و بعد به صورت عمودی این کار را انجام بدهید. دقت کنید که سمباده را بر روی چراغ خودرو زیاد فشار ندهید.

  نکته مهم در این روش این است که سمباده و چراغ خودرو هر دو باید مرطوب باشند.

  حالا یک سمباده ۶۰۰ را بردارید و آن را مرطوب کنید و به صورت دورانی روی چراغ ماشین بکشید سپس چراغ ماشین را با آب تمیز کنید. حالا نوبت سمباده ۲۰۰۰ است. سمباده را مرطوب کرده و به سمباده کشیدن ادامه دهید، چراغ خودرو را خشک کنید و آن را با آب تمیز کنید.

  بعد از این که چراغ خودرویتان را تمیز کردید مجددا باید آن را در جای خودش نصب کرده و سپس راستای تابش چراغ خودرویتان را باید تنظیم کنید. اگر نمی‌خواهید چراغ ماشینتان را در بیاورد دور چراغ خودرویتان را با چسب کاغذی بپوشانید.

سخن آخر

به احتمال خیلی زیاد کثیفی و کدری چراغ‌های جلو اتومبیل تان با این روش‌هایی که گفته شد برطرف خواهد شد و چراغ های اتومبیل شما شفاف خواهد شد.
اگر دیدید که چراغ های اتومیل تان شفاف نشدند احتمالا کثیفی مربوط به بخش داخلی چراغ می‌باشد که به احتمال خیلی زیاد باید چراغ های اتومبیل تان باید تعویض شوند که مجموعه قفل و شیشه اتومبیل جهان آرا کار تعویض چراغ جلو اتومبیل تان را انجام می‌دهد.