دودی-کردن-شیشه-انواع-اتومبیل

دودی کردن شیشه انواع اتومبیل

If It Runs On Diesel…We’ll Fix It!

دودی کردن شیشه انواع اتومبیل

دودی کردن شیشه اتومبیل ها امروزه یکی از عمومی ترین تغییراتی است که صاحبان اتومبیل روی خودروشان اعمال می کنند و بدلیل اینکه مابیشتر وقت خود را در اتومبیل می گذرانیم به ویژه در فصل تابستان که شدت نور خورشید بسیار زیاد است و این امر باعث افزایش بسیار زیاد دمای داخل کابین و سوختگی پوست سرنشینان می شود.مناسب ترین راه برای حل این مشکل استفاده از برچسب های دودی بروی شیشه اتومبیل می باشد نصب این برچسب ها بروی شیشه اتومبیل به دلیل داشتن قوس و انحنای زیاد شیشه به تخصص و وقت زیادی نیازمند است

دودی کردن شیشه,که برای جلوگیری از ورد نور زیاد به داخل کابین خودرو استفاده می‌کنند که با توجه به درصدی که دارند به همان مقدار مانع ورد نور می‌شوند.درصد شیشه دودی یعنی مقداری نوری که از شیشه می‌تواند عبور کند.هر چه درصد کمتر باشد مقدار نوری که از خود عبور میدهد کمتر در نتیجه تیره تر خواهد بود که در ایران استفاده از برچسبهای دودی تیره که سرنشینان داخل خودرو دیده نشود غیرمجاز است و شامل جریمه می‌شود.

نکاتی مهم در نصب شیشه دودی

 1. نصب شیشه دودی در واقع کار پیچیده ای نیست و در هر جایی می‌توان این را انجام داد و چیزی که مهم است تجربه و مهارت است
 2. برچسب‌ها قیمتهای متفاوتی دارند.برچسب‌های باکیفیت و دارای یووی گرانتر هستند
 3. برچسب‌های دودی را از داخل نصب می‌کنند و شیشه‌هایی که دارای انحنا هستند وقت و زمان بیشتر می‌برند
 4. در صورتی که نصب به طور صحیح انجام شود حبابهای هوا و اثر انگشت و گرد و غبار روی شیشه دیده نمی‌شود
 5. لبه های کار را باید با دقت ببرید و برچسب اضافی وجود نداشته باشد
 6. درصورتی که در داخل ماشین از تزئینات استفاده کرده‌اید از برچسب کم رنگ استفاده کنید تا داخل ماشین دیده شود
شیشه دودی

دلایل دودی کردن شیشه اتومبیل

 1. با کاهش نور منعکس شده بروی شیشه,دید را افزایش می‌دهد
 2. میزان دید داخل ماشین را کاهش می‌دهد و باعث ایجاد یک حریم خصوصی در اتومبیل می‌شود
 3. محافظت از اشعه ماوراء بنفش خورشید
 4. به دلیل کاهش دید داخل ماشین,وسایل شما از دید سارقان پنهان می‌ماند
 5. باعث خنک تر ماندن داخل کابین خودرو می‌شود

روش های دودی کردن شیشه انواع اتومبیل

دودی کردن شیشه اتومبیل به دو روش انجام می شود:

 1. دودی کردن به روش کارخانه‌

 2. این شیشه ها به صورت فابریک و یا به عنوان یک آپشن به درخواست مالک اتومبیل روی خودرو اعمال می شود موادی که برای دودی کردن شیشه استفاده می شود هم باعث استحکام شیشه اتومبیل می شود هم مانع تابش نور فرابنفش به داخل خودرو می شود . درصد شیشه دودی در واقع مقدار نوری است که از خود عبور می‌دهد.در کارخانه طبق استاندارد های از پیش تعیین شده این کار انجام می‌شود ولی این درصد دودی کردن بسیار کم است و در کارخانه ها این درصد متنوع است ومطابق مقررات راهنمایی و رانندگی منطقه می باشد.

 3. دودی کردن به صورت دستی

 4. در این روش ،لایه های مخصوصی که همان برچسب های دودی هستند را طی مراحلی و با استفاده از ابزاری مانند کاردک ، کاتر ، لیسه و... بر روی شیشه اتومبیل می چسبانند. این کار با اینکه ساده بنظر می آید اما به دقت و تجربه زیادی نیازمند است تا کار به صورت تمیز و بدون اثر انگشت و گردغبار و بدون حباب انجام گیرد. این ورقه ها دارای انواع مختلف و در درصدهای متفاوتی هستند و با توجه به جنس برچسب دودی که استفاده می‌شود و ویژگهی آنتی یو وی قیمت ها با هم فرق می‌کنند.

قوانین دودی کردن شیشه انواع اتومبیل

شیشه‌هایی که توسط کارخانه دودی می‌شود که جز آپشن‌های درخواستی مشتری می‌باشد طبق استاندارد و قوانین راهنمایی و رانندگی می‌باشد مسئله شیشه هایی هستند که خارج از استاندارد و معیارهای کارخانه دودی می‌شوند.درصد دودی بودن شیشه اتومبیل در قانون مشخص نشده است فقط به این مورد اشاره شده که باید داخل خودرو از فاصله سه متری برای پلیس کاملا قابل تشخیص باشد پس می‌توان گفت درصد مجاز شیشه دودی بین 35 تا 40درصد می باشد.مرکز معانیه فنی,دودی کردن شیشه عقب اتومبیل را غیر مجاز می‌داند حتی اگر برابر و یا بالاتر از درصد مجاز باشد و در صورت تخلف برگه معاینه فنی را صادر نمی‌کند ولی اگر فابریک باشد مشکلی ندارد.

قیمت دودی کردن شیشه اتومبیل ها به عوامل زیر بستگی دارد

 1. نوع خودرو و تعداد و حالت شیشه ها
 2. نوع برچسب و کیفیت برچسبی که استفاده می شود

وقتی شما تصمیم می‌گیرید که شیشه های خودرو خود را دودی کنید با قیمتهای متفاوتی در بازار روبرو می‌شوید اما در ابتدای کار باید از قوانین راهنمایی و رانندگی و معاینه فنی برای درصد های مجاز برای دودی کردن شیشه های خودرو آگاه شوید تا بعدها از طرف این نهادها جریمه نشوید و یا مجبور نشوید برچسب ها را تعویض کنید.مسئله بعدی در دودی کردن شیشه خودرو,نوع خودرو,نوع شیشه خودرو و تعداد شیشه هایی است که می‌خواهید دودی کنید همه اینها در قیمت دودی کردن شیشه انواع اتومبیل تاثیر دارد.بعضی از خودروها به دلیل اینکه شیشه‌های آنها خمیده هستند و چسباندن برچسب بروی آنها مشکل تر است هزینه بیشتری را به خود اختصاص می دهند .ومسئله دیگری که در هزینه دودی کردن شیشه تاثیرگذار است نوع برچسبی است که برایدودی کردن شیشه اتومبیل خود انتخاب می‌کنید

استفاده از برچسبهای بی‌کیفیت و ارزان باعث می‌شود تا شما بعد از مدتی مجبور به تعویض آنها شوید چون رنگ برچسب بعد از مدتی تغییر خواهد کرد و خود بخود از شیشه جدا می شوند.پس انتخاب برچسب با کیفیت و نصب آن بر روی شیشه ها برای خودروهای مختلف و تعداد شیشه‌های خودور در قیمت دودی کردن شیشه انواع خودرو تاثیر می‌گذارد.

درصد نوری را که از شیشه عبور می کند را درصد شیشه دودی گویند و طبق قوانین راهنمایی و رانندگی شیشه خودرو باید به نحوی باشد که داخل خودرو دیده شود که می توان درصد 35 و40 را مجاز درنظر گرفت در غیر این صورت تخلف محسوب می شود. در مرکز قفل و شیشه اتومبیل جهان آرا که به عنوان فروشنده و توزیع کننده انواع شیشه اتومبیل در منطقه یوسف آباد فعالیت می کند تمام خدمات مربوط مربوط به شیشه و دودی کردن شیشه با قیمت مناسب و کیفیت عالی انجام می شود