ترمیم-سنگ خوردگی-و-شکستگی-شیشه-اتومبیل

ترمیم سنگ خوردگی و شکستگی شیشه اتومبیل

If It Runs On Diesel…We’ll Fix It!

یکی از آپشن‌هایی که امروزه در بین خریداران ماشین محبوب شده است سقف سانروف می‌باشد. سانروف دریچه‌ای است که در سقف اتومبیل تعبیه شده است و قادر است نور را از خود انتقال دهد.

سانروف ممکن است به عنوان یک قطعه اصلی درخط تولید شرکت سازنده خودرو، روی خودرو نصب گردد. همچنین امکان دارد بر حسب سفارش مشتری توسط شرکت‌های ذیصلاح به عنوان یک قطعه سفارشی به صورت AFTER MARKET بر روی خودرو نصب گردد.

سانروف بر اساس نوع ساختارش شامل قطعات مختلفی هست. زمانی که در مورد سانروف صحبت می‌کنیم می‌توانیم یک سیستم جامع را تصور کنیم که تمامی این اجزا با هم در ارتباط هستند. اهرم، قفل، سیم و پنل کنترلی، نوار و لاستیک دور دریچه و شاسی از اجزای یک سانروف استاندارد به حساب می‌آیند.

ترمیم و تعویض قطعات شیشه سانروف خودروها یکی از سرویس‌های قفل و شیشه اتومبیل جهان آرا محسوب می‌شود. همچنین مجموعه قفل و شیشه اتومبیل جهان آرا این امکان را فراهم ساخته است که قطعات اصلی سانروف خودرو شما تا جایی که ممکن است تعمیر کند. در واقع تعمیر قطعات اصلی سانروف و ترمیم انواع شیشه‌های سانروف به جای تعویض این نوع شیشه‌ها می‌تواند در کاهش هزینه‌های شما در بخش تعمیر خودرو کمک زیادی کند. مجموعه قفل و شیشه اتومبیل جهان آرا برای ترمیم شیشه سانروف خودروها از اشعه فرابنفش استفاده می‌کند که این امر سبب می‌گردد ترک خوردگی روی شیشه سانروف به سرعت ترمیم شود و هیچگونه آثاری از ترک خوردگی یا خط و خش بر روی آن دیده نشود.

ترمیم ترک خوردگی شیشه سانروف

سنگ خوردگی یا ترک خوردگی شیشه سقف سانروف ( پاناروما ) می تواند یک اتفاق خیلی بد باشد. اما با توجه به افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی، تعویض سانروف ( پاناروما ) ماشینتان، می تواند هزینه بر باشد. پیشنهاد ما به همه مشتریانمان این است که به جای تعویض سانروف، کار ترمیم سانروف را انجام بدهند. این موضوع را در نظر بگیرید که کار تعویض شیشه سقف سانروف می‌تواند درست انجام نشود که این امر باعث می شود درز اطراف سقف پانوراما به طور صحیح پوشانده نشود که در زمان بارندگی از کنار شیشه سانروف وارد فضای ماشین شود یا در زمان حرکت صدای زوزه باد در داخل اتاق خودرو منتشر شود. نکته مهم در خصوص ترمیم شیشه سانروف ( پاناروما ) اتومبیل شما، در نظر گرفتن زمان است؛ هر چه ترمیم زودتر و سریع‏تر انجام شود، نتیجه کیفیت بهتری خواهد داشت.

انواع شیشه‌های سانروف

انواع سانروف‌ها بر اساس نوع ساخت و تکنولوژی‌های به کار رفته در آنها متفاوت می‌باشند. سانروف‌ها با توجه به نوع باز شدن، دستی یا اتوماتیک بودن، اندازه و شکلشون به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند.

  • سانروف پاپ آپ (Pop-Up)
  • در این نوع از سانروف، پنل سانروف می‌تواند به طور کلی از روی سقف برداشته شود که در این حالت سقف کاملا به اندازه پنل مربوطه باز می‌شود. همچنین این پنل می‌تواند بر روی سقف خودرو قرار گیرد و با آن زاویه‌ای را بسازد که از طریق آن هوا وارد کابین خودرو شود. به علت لزوم تغییرات در تزئینات داخلی سقف، نصب آن در خط تولید آسان تر و به صرفه تر از نصب به صورت After market انجام می‌شود.

  • سانروف جمع شونده (Folding)
  • در این نوع از سانروف، پنل شیشه ای ما بین سقف فلزی خودرو و تزئینات داخلی خودرو (زیر سقف) قرار می‌گیرد. لذا پنل می‌تواند به طور کامل به عقب رفته و از بیشترین فضای برش خورده روی سقف جهت عبور هوا بهره گیری گردد. عملکرد این سانروف نیز از نوع الکتریکی می‌باشد.

  • سانروف پانورامیک (Panoramic)
  • این مدل از سانروف‌ها جدیدا اختراع شده‌اند که از دو پنل شیشه‌ای بزرگ تشکیل می‌شوند و سرنشینان جلو و عقب رو جداگانه می‌توانند از آن استفاده کنند.

  • سانروف داخلی (In-Built)
  • سانروف هایی که پنلشان وارد سقف اتومبیل می‌شود را سانروف داخلی می‌گویند. در قدیم این نوع سانروف‌ها فلزی و هم‌رنگ بدنه رنگ طراحی می‌شدند؛ ولی امروزه جنس این گونه سانروف‌ها از شیشه است.

  • سانروف اسپویلر (Spoiler)
  • در این نوع از سانروف، ضمن آنکه پنل شیشه‌ای می‌تواند با سقف خودرو جهت ورود هوا دارای زاویه باشد، همچنین می‌تواند به مقدار محدودی به سمت عقب خودرو حرکت نموده و باز شود. میزان باز شوندگی توسط کلیدهای فرمان قابل کنترل می‌باشد. این سانروف‌ها از نوع الکتریکی بوده و برای خودورهای با سقف کوچک مناسب می‌باشند.